Dan Industrijsko-obrtničke škole Slatina 2021.
Autor: Mladen Graovac, 20. 9. 2021.

Svečanom sjednicom Nastavničkog vijeća zaposlenici Industrijsko-obrtničke škole Slatina obilježili su 17. rujna 2021. Dan škole. U sklopu svečane sjednice koju je moderirala nastavnica Hrvatskoga jezika Ivana Lukač-Vuković, prof., a kojoj su zbog epidemioloških mjera nazočili samo sadašnji i umirovljeni zaposlenici Škole, govorom ravnatelja Mladena Graovca i videoprezentacijom pružen je pregled aktivnosti zaposlenika i učenika od 2019. U svom je govoru ravnatelj Graovac izrazio zahvalnost vanjskim partnerima koji su svojim donacijama dali obol uređenju okoliša Škole: Hrvatskim šumama (Šumariji Slatina), Građevinskom obrtu Bilić, prodavaonicama Višnja, Brit, Opal, Flori VTC d. o. o., Cvjećarnici Maja te Proizvodno-pletarskom obrtu Tuzlak plet.

U nastavku programa knjižničarka Svjetlana Dupan, prof., i  pedagoginja Ljubica Subotić-Pofuk, prof., izvijestile su o edukacijama u Grčkoj i Španjolskoj u  sklopu Erasmus+ projekta Inovativni nastavnici za uspješnije učenike. Pregled aktivnosti Centra izvrsnosti novih tehnologija Virovitičko-podravske županije koji se nalazi u IOŠ-u Slatina pružio je nastavnik stručnih predmeta sektora strojarstva Ranko Čučković, dipl. ing. O planiranim aktivnostima Erasmus+ projekta CNC – alati za budućnost govorio je nastavnik stručnih predmeta zanimanja CNC operater Vedran Runje, struč. spec. ing. mech. Knjižničarka Svjetlana Dupan, prof., izvijestila je i o aktivnostima projekta Školska volonterska zajednica – snaga za održivi razvoj, brojnim događanjima kojima se Industrijsko-obrtnička škola Slatina pridružila obilježavanju Godine čitanja u Republici Hrvatskoj te zahvalila na suradnji Gradskoj knjižnica Slatina u provedbi dijela tih aktivnosti. Sjednicu je slijedio domjenak koji su učenici zanimanja kuhar i konobar pripremili pod mentorstvom nastavnice Kuharstva Blaženke Kovač, dipl. ing., i stručnog učitelja zanimanja konobar Gorana Ivezića.

Tekst i fotografije: dr.sc. Helena Roštaš, prof. mentor

1_(1).jpg (221.69 KB)