NAGRADA COMET ZA NAJBOLJI ETWINNINGOV PROJEKT U ŠK. GOD. 2022./2023. U RUKAMA JE INDUSTRIJSKO-OBRTNIČKE ŠKOLE SLATINA
Autor: Mladen Graovac, 26. 10. 2023.

Industrijsko-obrtnička škola Slatina za svoj je eTwinningov projekt Fairytales of Jankovac nagrađena nagradom COMET u kategoriji „Strukovne i umjetničke škole“. Nagradu COMET dodjeljuje Agencija za mobilnost i programe Europske unije najboljim eTwinningovim projektima provedenima u Republici Hrvatskoj.

Etwinningov projekt Fairytales of Jankovac provodio se od listopada 2022. do veljače 2023., a u aktivnostima koje su bile okupljene oko središnjih tema Jankovca te mitova i legendi okupio je, uz učenike i nastavnice IOŠ-a Slatina, suradnike iz srednjih škola iz Rumunjske, Sjeverne Makedonije i Turske, Osnovne škole Vladimira Nazora iz Nove Bukovice i Osnovne škole Antuna Gustava Matoša iz Čačinaca.

Školska godina 2022./2023. za Industrijsko-obrtničku školu Slatina bila je izuzetno uspješna na eTwinningu, digitalnoj platformi za međunarodnu suradnju škola. Dokazuje to čak 14 Nacionalnih oznaka kvalitete koje su za projekte Fairytales of Jankovac, Old Slavic Letters, New European Names, Promocija obrtničkih zanimanja te Woman's History Month osvojile nastavnice Melita Crnković, koordinatorica eTwinningova tima Škole, Matea Crljenić, Paula Kukuljević Idek, Ivana Lukač Vuković, Helena Roštaš, Ksenija Som, Jasna Varga i Barbara Vidović Volenik.

etwinning_logo_656x369.png (174.26 KB)
lista.jpg (291.59 KB)