Večer matematike 2023.
Autor: Mladen Graovac, 8. 12. 2023.

U Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva održana je po treći put Večer matematike. Cilj ovog događanja je popularizacija matematike i matematičkog razmišljanja.

U predvorju škole je u sklopu eTwinningovog projekta Euro Twinn održana igra Potraga za EUROm. Učenici 1. razreda zanimanja elektroinstalater i 2. razreda zanimanja frizer tražili su QR kodove, rješavali zadatke i na kraju pronašli rješenje igre.  Ovom suradničkom aktivnošću učenici su  povezali matematiku s Europskim nogometnim prvenstvom, razvijali suradnički rad, razvijali pozitivan stav prema matematici te se dobro zabavili. U aktivnosti su sudjelovale i nastavnice naše škole Ivana Lukač Vuković i Paula Kukuljević Idek. Igru je osmislila i provela nastavnica Matematike Melita Crnković.

Tekst:  Melita Crnković, mag. math.  i Barbara Vidović Volenik, prof.

vecer_matematike_1.jpg (212.60 KB)
vecer_matematike_2.jpg (228.01 KB)