ZAPOČEO JE NOVI ETWINNINGOV PROJEKT INDUSTRIJSKO-OBRTNIČKE ŠKOLE SLATINA: BUDI ULJUDAN/ULJUDNA, BUDI UZOR – BONTON ZA GENERACIJE Z I ALFA
Autor: Mladen Graovac, 5. 1. 2024.

Prvim danima nove godine započeo je još jedan eTwinningov projekt kojem je osnivač naša škola, a središnja mu je tema bonton. Od siječnja do lipnja 2024. učenici se osvještavati i usvajati norme primjernoga ponašanja pri komunikaciji na internetu, u komunikaciji s osobama s invaliditetom, pri aktivnostima na otvorenom i pri sudjelovanju na sportskim susretima.

U projektu naziva Be Kind, Be a Role Model – An Etiquette for Gen Z and Gen Alpha sudjelovat će osnovne i srednje škole iz Hrvatske, Grčke, Italije, Poljske, Turske, Španjolske, Njemačke, Slovačke, Rumunjske, Slovenije Sjeverne Makedonije i Jordana.

Osobito nam je zadovoljstvo što se projektnim aktivnostima nastavlja naša suradnja sa školama s kojima smo već surađivali u prethodnim eTwinningovim i Erasmusovim projektima: Osnovnom školom Vladimira Nazora iz Nove Bukovice (pedagoginja Ruža Živković i nastavnica Dragana Dropulja), Srednjom školom Marka Marulića iz Slatine (nastavnica Marina Ivoš) te srednjom školom iz rumunjske Craiove Liceul Teoretic „Tudor Arghezi“ (nastavnica Oana Busuioc).

S učenicima IOŠ-a Slatina u projektnim aktivnostima sudjelovat će nastavnice Matea Crljenić, Melita Crnković, Ivana Lukač Vuković, Helena Roštaš, Ksenija Som, Jasna Varga, Barbara Vidović Volenik te knjižničarka Svjetlana Dupan.

Tekst: Helena Roštaš