EUROPSKE OZNAKE KVALITETE ZA TRI ETWINNINGOVA PROJEKTA INDUSTRIJSKO-OBRTNIČKE ŠKOLE SLATINA
Autor: Mladen Graovac, 18. 1. 2024.

Tri su eTwinningova projekta kojima je osnivač Industrijsko-obrtnička škola Slatina, a koji su provođeni u šk. god. 2022./2023., nagrađeni Europskim oznakama kvalitete: Promocija obrtničkih zanimanja, Old Slavic Letters, New European Names i Fairytales of Jankovac.

Za rad na projektima nagrađene su nastavnice Melita Crnković, Paula Kukuljević Idek, Ivana Lukač Vuković, Ksenija Som, Jasna Varga i Helena Roštaš.

Za dodjelu Europske oznake kvalitete projekti su vrednovani prema kriterijima koji obuhvaćaju kvalitetu suradnje partnerskih škola, korištenje IKT-a u pedagoške svrhe, tematsku originalnost i raznolikost pedagoških metoda i oblika rada te razinu uključenosti aktivnosti u kurikul škole.

Sva su tri projekta prethodno nagrađena i Nacionalnim oznaka kvalitete, a projekt Fairytales of Jankovac dobitnik je nagrade COMET za najbolje proveden eTwinningov projekt u Hrvatskoj u 2023.