eTwinning projekt Be Kind, Be a Role Model - An Etiquette for Gen Z and Gen Alpha
Autor: Mladen Graovac, 12. 2. 2024.

U sklopu eTwinning  projekta  Be Kind, Be a Role Model - An Etiquette for Gen Z and Gen Alpha  učenici 3. razreda zanimanja automehaničar i učenice 3. razreda zanimanja krojač obilježili su Dan sigurnijeg interneta (6.2.) na satu Engleskog jezika s nastavnicom Mateom  Crljenić. Dan sigurnijeg interneta je dan kojim se podiže svijest za bolji internet za sve. Moto dana je “Zajedno za bolji internet!” Dan sigurnijeg interneta obilježava diljem Europe svake godine na drugi utorak u veljači. Učenici 3. razreda zanimanja automehaničar i učenice 3. razreda zanimanja krojač su  gledali videozapis vezan uz komunikaciju tinejdžera preko interneta  te su na temelju videozapisa sudjelovali u diskusiji kako lijepo komunicirati na internetu i kako možemo spriječiti cyberbullying. Učenici su kao završnu aktivnost imali Kahoot! kviz The Law, the Internet and Me! koji su učenici vrlo uspješno riješili. Najuspješniji učenik bio je učenik 3.  razreda zanimanja automehaničar Patrik Gajšek koji je osvojio 1. mjesto. Učenici su pokazali izrazitu empatiju i razumijevanje.Učenica 3. razreda zanimanja krojač Filip Tara Bečirević izradila je  plakate na temu sigurnosti na internetu. Aktivnosti su dio međupredmetnih tema osobni i socijalni razvoj.

Tekst i fotografije: Matea Crljenjić, mag. educ. philol. angl. et mag. educ. philol. croat.

1707411120323.jpg (749.96 KB)
1707411120329.jpg (1.03 MB)