PRVI KORACI NA TRŽIŠTU RADA - predavanje za učenike 3. razreda
Autor: Mladen Graovac, 7. 5. 2024.

Danas je u našoj Školi održano predavanje za učenike završnih razreda pod nazivom Prvi koraci na tržištu rada. Učenici su dobili sve važne informacije koje su im potrebne prilikom uključivanja na tržište rada kako bi bili pripremljeni na sve nove izazove koji ih očekuju kao i mogućnostima nastavka obrazovanja.

Učenici su imali priliku saznati što je važno za prijavu u evidenciju Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, informirani su o tome što na zavodu za zapošljavanje mogu očekivati te na koji način zavod posreduje pri zapošljavanju. Učenicima je objašnjeno što sve sadržava životopis i koja osnova pravila moraju poštivati pri pisanju. Također, učenicima su prikazani glavi dijelovi molbe za posao te im je objašnjeno što molba za posao treba sadržavati.

Učenici su upućeni na stranicu Burza rada Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te su potaknuti na dolazak u Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri kako bi bili kvalitetno pripremljeni za ulazak u svijet rada.

Predavanje je održala Sanela Rukavina.

Tekst i fotografije: Snježana Ostojić, mag.