Međuškolsko natjecanje ekipa podmlatka i mladeži HCK Slatina u pružanju prve pomoći
Autor: Mladen Graovac, 16. 3. 2015.

U Srednjoj školi Marka Marulića u Slatini, 14. ožujka 2015. godine  održano je Međuškolsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa u dvije kategorije:  podmladak  (učenici osnovnih škola) i mladež (učenici srednjih škola). U kategoriji podmlatka natjecalo se šest ekipa ovih matičnih škola: O.Š. Eugena Kumičića Slatina, O.Š. Josipa Kozarca Slatina, O.Š. Vladimira Nazora Nova Bukovica, O.Š. Mikleuš iz Mikleuša, O.Š. Voćin iz Voćina i O.Š. Davorin Trstenjak Čađavica.

U kategoriji MLADEŽI natjecale su se tri ekipe, dvije iz Srednje škole Marka Marulića Slatina i jedna ekipa iz naše, Industrijsko – obrtničke škole Slatina.

Natjecanje se odvijalo u 4. učionice (radilišta) gdje su učenici rješavali pismene zadatke. Svaka ekipa je morala proći sva 4.  radilišta na kojima su bili različiti zadatci iz povijesti Crvenog križa, Crvenog polumjeseca i prve pomoći. Nakon pismenog dijela učenici su imali dva radilišta sa realističnim prikazima gdje su morali pružiti prvu pomoć i zbrinuti po 3 unesrećena čovjeka sa različitim ozljedama.

Ekipa učenika koji su predstavljali našu školu su učenici prvog razreda kuhara: Anita Dunković, Jelena Filković, Ana Marija Jaković, Ana Marija Hruškar, Kornelija Džepina i Ivan Nikšić. Učenici su osvojili treće mjesto. Svi učenici su pohvaljeni i nagrađeni s priznanjima za izniman trud i promicanje važnosti pružanja Prve pomoći, a natjecanje je prošlo u ugodnom druženju s profesorima i vršnjacima.

Maja Barić, prof.