Učenici IOŠ-a Slatina na radionici Memory Walk
Autor: Mladen Graovac, 1. 7. 2015.

Učenici Industrijsko-obrtničke škole Slatina Marina Škrnički, Mateo Balint i Dalibor Kovač sudjelovali su od 17. do 21. lipnja 2015. godine na radionici Memory Walk u Zagrebu u organizaciji Kuće Anne Frank iz Amsterdama i zagrebačke udruge HERMES. Time se nastavila suradnja Industrijsko-obrtničke škole Slatina i udruge HERMES koju su započele profesorice Mirela Nenadović i Helena Roštaš organizacijom radionica Free2Choose tijekom prošle školske godine.

Na radionici Memory Walk učenici iz deset hrvatskih gradova  okupili su se kako bi razgovarali o zaboravljenim i kontroverznim spomenicima. Tijekom radionice snimili su tri filma koji govore o kulturi sjećanja, a bave se i ljudskom percepcijom spomenika i povijesti.

Radionica se održala u okviru projekta "Historija, Istorija, Povijest – Lessons for Today” financiranoga sredstvima Europske unije kojemu je cilj podići svijest i potaknuti raspravu o nacionalizmu, isključivosti i predrasudama, te potaknuti dijalog i debatu o zajedničkoj povijesti ovoga dijela svijeta.