Aktivnosti članova Učeničke zadruge „Obrtnik“
Autor: Mladen Graovac, 16. 12. 2015.

U okviru manifestacije „Prosinac u Slatini 2015,“ 11. prosinca, članovi Učeničke zadruge „Obrtnik“ postavili su prodajnu izložbu ispred Gradske tržnice. Tom su prigodom  učenici predstavili svoj eko-etno proizvode na temu božićnih ukrasa. Tako su na izložbenom stolu svoje mjesto našli  vjenčići za vrata i stol, nakit za bor i razni prigodni ukrasi.
U izradi su  korišteni  isključivo prirodni materijali. Najviše ukrasa izrađeno je od : orahovih ljusaka, hrastove kore, brezinog granja, mahovine i bršljana. Materijale su učenici prikupili u prirodi, donijeli u školu i uklopili u zadružne proizvode. Time su uradci učenika još više dobili na cijeni a posebno time što je ta  eko-etno nota prepoznata i nagrađena od prolaznika i posjetitelja naše prigodne izložbe.

Natalija Vidak i Paula Kukuljević