Učenici naše škole na XVIII. križnom putu mladih Požeške biskupije
Autor: Mladen Graovac, 7. 3. 2016.

U organizaciji Povjerenstva za pastoral mladih Požeške biskupije i Katehetskog ureda Požeške biskupije, 5. i 6. ožujka 2016. godine održan je XVIII. križni put mladih Požeške biskupije. Križni put je prolazito dionicom od Virovitice, preko Đulovca, do Voćina u dužini 45 kilometara. Geslo ovogodišnjeg križnog puta mladih bilo je “Milosrdni kao Otac”. Voćinska je crkva oprosna crkva u godini izvanrednog jubileja milosrđa kojeg je proglasio papa Franjo za opću Crkvu.
Ovo je bila prilika mladima, njih ukupno 676, za upoznavanje novih ljudi iz naše biskupije, ali prvenstveno prilika za produbljivanje pitanja svoje vjere.

Tomislav Peček, dipl. teolog