Sat povijesti "Vukovar, grad heroj"
Autor: Mladen Graovac, 21. 11. 2019.

Svake godine 18. studenog Hrvatska obilježava Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. I tako već 28 godina. Na dostojanstven i primjeren način, ali kroz različite aktivnosti to učine i naši učenici. Jedan od načina na koji su to napravili je i prisustvovanje satu povijesti koji je održao nastavnik Mihael Puljić na kojem je obrađena tema bitke za Vukovar i, nažalost, njegova pada 18. studenog. Na satu su prisustvovali učenici zanimanja 1. prodavač i 3. stolar, a nakon prezentacije na papir su prenijeli svoje dojmove i misli vezane za Vukovar. Najbolji uradci stavljeni su na pano i zajedno sa nekoliko najpoznatijih fotografija iz ratnog i razrušenog Vukovara podsjećaju na događaje iz studenog 1991. godine. Nakon održanog sata i uređivanja panoa, svi učenici naše škole u centru Slatine zapalili su svijeće za poginule i nestale vukovarske branitelje i civile nakon čega su u Pučkom otvorenom učilištu Slatina premijerno sudjelovali na prikazivanju dokumentarnog filma Glavu dole ruke na leđa koji svjedoči o strašnim torturama vukovarskih branitelja u srpskim koncentracijskim logorima.

Mihael Puljić, prof. povijesti

pano.png (1.14 MB)