« Svibanj 2024 »

Obavijest učenicima završnih razreda
Autor: Ivan Kanski, 5. 4. 2013.

Predavanje za sve učenike završnih (trećih) razreda na temu E-inkubator sa i bez zidova u Virovitičko – podravskoj županiji u našoj školi održat će u utorak 9. travnja 2013. u 13:45 sati Igor Andrović, dipl.oec. pomoćnik pročelnika Upravnog odjela za gospodarstvo, razvoj i poljoprivredu Virovitičko-podravske županije

E-inkubator sa i bez zidova u Virovitičko – podravskoj županiji

Program projekta namijenjen je poduzetnicima početnicima te poduzetnicima koji se nalaze u razvoju svojih poduzetničkih aktivnosti, a bave se ili imaju namjeru baviti se proizvodnom djelatnošću, uslužnom djelatnošću vezanom uz proizvodnju, djelatnostima ICT-a multimedije, elektrotehnike, poduzetnicima koji razvijaju projekte ili koriste inovativan koncept poslovanja.

Objekt inkubatora u naravi čini zgrada veličine 1.515m2 čiji je prostor u potpunosti opremljen  za petnaestak i više poduzetnika (pet proizvodnih prostora i desetak soft ureda), konferencijskom dvoranom (sala za sastanke) i svom potrebnom infrastrukturom koja je poduzetnicima  na raspolaganju.

Inkubator pored prostora i zajedničkih usluga knjigovodstva, istraživanja tržišta, pomoći pri razvoju proizvoda nudi i stalnu poduzetničku edukaciju, start up programe za poduzetnike početnike kao i stručne edukacije.

Poslovanje poduzetnika – stanara inkubatora prati se do pet godina (ovisno o djelatnosti) unutar koje poduzetnik mora pokazati perspektivu rasta, a nakon čega poduzetnici izlaze iz prostora jer se više ne smatraju početnicima. U tom smislu inkubator predstavlja oslonac pokretanja poslovnih poduhvata u kvalitetnom okruženju koje kao takvo ima za cilj proizvesti uspješna poduzeća koja će pri izlasku iz inkubatora biti financijski samoodrživa i neovisna.

Usluge poduzetničkog inkubatora

• subvencioniran zakup prostora (besplatan najam prostora za prvu godinu poslovanja)
  • administrativne usluge
  • telekomunikacijske i informatičke usluge (besplatni Internet)