« Svibanj 2024 »

KONTROLNI ISPITI U INDUSTRIJSKO-OBRTNIČKOJ ŠKOLI SLATINA
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 12. 4. 2013.

Ovih dana u Industrijsko obrtničkoj školi Slatina provode se kontrolni ispiti, a njihova je svrha utvrditi ostvaruju li se ciljevi i zadaće naukovanja. Kontrolni ispit organiziran je uz pomoć Hrvatske obrtničke komore, a njime se provjeravaju sadržaji stručno-teorijske nastave prijeko potrebni za uspješno savladavanje praktične nastave. S obzirom na kvalitetu rada u Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina učenici redovito uspješno prolaze na ispitima. Do sada su održani ispiti za elektroinstalatere, instalatere grijanja i klimatizacije i za vodoinstalatere. Prema rasporedu bit će održani još ispiti za krojače, stolare, kuhare i konobare. Industrijsko-obrtnička škola Slatina obrazovna je institucija koja za cilj ima obrazovanje mladih kako iz programa ugostiteljstva tako i iz strojarstva i drugih programa. Zahvaljujući pažnji koju Grad Slatina i sama škola daju obrazovanju učenici škole u novouređenoj zgradi koju je financirala Virovitičko-podravska županija, dobivaju najbolju moguću izobrazbu i dolaze u doticaj sa najnovijim tehnologijama u njihovoj struci. Škola je razvila dobru suradnju s Hrvatskom obrtničkom komorom, te s obrtnicima šireg slatinskog područja s kojima u suradnji pruža svojim učenicima potrebno iskustvo kako bi po završetku škole bili spremni za rad i tako dali doprinos zajednici. Potvrda dobrog rada u školi dolazi sa brojnih natjecanja na kojima sudjeluju učenici škole te ostvaruju ponajbolje rezultate na regionalnoj i državnoj razini. (slatina.hr)