« Svibanj 2024 »

Industrijsko-obrtnička škola Slatina partner u projektu vrijednom 190.090,34 eura
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 25. 8. 2013.

Dana 21. kolovoza 2013. godine u Konferencijskoj dvorani Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta svečano su potpisani i uručeni ugovori u okviru natječaja dodjele bespovratnih sredstava ”Integracija skupina u nepovoljnome položaju u redoviti obrazovni sustav”, IPA IV komponenta Razvoj ljudskih potencijala. Ugovore je uručio ministar znanosti obrazovanja i sporta Željko Jovanović u nazočnosti pomoćnice ministra Ankice Nježić, i direktora Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih Ivana Šutala. Na natječaj je zaprimljeno 146 prijava od kojih je odabran 41 projekt za dodjelu bespovratne potpore.

Među odabranim projektima je i projekt Industrijsko-obrtničke škole Virovitica pod nazivom: „Poboljšanjem kvalitete poučavanja do veće uključenosti učenika s teškoćama“. Vrijednost projekta je 190.090,34 eura, a trajanje projekta 18 mjeseci. Partneri na projektu Industrijsko-obrtničkoj školi Virovitica su Industrijsko-obrtnička škola Slatina i Centar za obrazovanje i rehabilitaciju Virovitica. Glavna aktivnost projekta vezana je za edukaciju nastavnika za inkluzivni odgoj i obrazovanje i upotrebu ICT tehnologije pri poučavanju učenika s teškoćama u razvoju. Kako bi se stekla EU iskustva u edukaciji učenika s teškoćama u razvoju bit će organiziran studijski posjet Univerzitetu u Bristolu, najnaprednijem univerzitetu na svijetu u pogledu inkluzije, posebno učenika s teškoćama. Nadalje, projektom je predviđeno opremanje učionica specijaliziranom i modernom opremom prilagođenom za rad s učenicima s teškoćama u razvoju (interaktivne učionice, kuharski praktikum i krojački praktikum). Tehničku pomoć pri izradi projekta pružila je VIDRA – Agencija za regionalni razvoj Virovitičko-podravske županije.