« Svibanj 2024 »

Dan sigurnijeg interneta
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 5. 2. 2019.

Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je „Zajedno za bolji Internet.“

Naša škola se uključila s aktivnostima Dan sigurnijeg interneta . Profesorice Ružica Milaščević i Ksenija Som u prije podnevnim satima i profesor Danijel Perović i Mark – Kristian Milaščević u poslije podnevnim satima. Učenici su upoznati sa problemima s kojima se mogu susresti na internetu, cyberbulling, te posljedicama i prevencijama istoga. Kroz prezentacije, video isječke, razgovor i iskustva učenika, upozoreni su koja se opasnost krije iza naših društvenih mreža. Naučili smo pravila ponašanja na internetu, i poslušali savjete stručnjaka.

Dan sigurnijeg interneta se obilježava u više od 130 država svijeta

Svake veljače udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije organizira Dan Sigurnijeg Interneta kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima. Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca tisuće ljudi diljem svijeta se udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.

Roditelji i skrbnici mogu pomoći kreiranju boljeg interneta održavanjem otvorenog i iskrenog dijaloga sa svojom djecom o njihovom ponašanju na internetu, potičući djecu na osobni razvoj na internetu, pomažući im nositi se s bilo kakvim nedoumicama ili problemima, tražeći mogućnosti da se zajedno s djecom uključe u korištenje interneta te pomažući djeci da pronađu i koriste kvalitetne digitalne izvore.

Učitelji i socijalni djelatnici mogu pomoći kreirati bolji Internet tako što će djeci pružiti informatička znanja i vještine koja su potrebna u današnjem društvu, ali i dajući im priliku da koriste i kreiraju pozitivni sadržaj na internetu.