« Svibanj 2024 »

Naša Škola nagrađena Srebrnom plaketom Grada Slatine
Autor: Mladen Graovac, 1. 9. 2019.

Odlukom Gradskog vijeća Srebrnom plaketom Grada Slatine nagrađena je Industrijsko-obrtnička škola Slatina, za ostvarene rezultate i uspjehe, osvojene nagrade i priznanja te promidžbu Grada Slatine.

Industrijsko-obrtnička škola Slatina osnovana je 1. siječnja 2009. godine i u njenih 16 strukovnih programa upisano je 229 učenika. 53 nastavnika, od kojih je 9 nastavnika mentora i 1 savjetnik, sustavno prate tržište rada, ali i osluškuju potrebe učenika o čemu svjedoče brojna natjecanja na kojima učenici i njihovi mentori postižu izvrsne rezultate, u čemu ih posebno potiče ravnatelj Mladen Graovac. Brojna su postignuća učenika ove škole i njihovih mentora a spomenut ćemo samo njih nekoliko iz prošle i ove godine. 2018. godine Industrijsko-obrtnička škola slatina iznjedrila je najučenika Virovitičko-podravske županije u kategoriji obrtničkih zanimanja i najučenika obrtničkih zanimanja na državnoj razini, a dobitnik nagrade „Šegrt Hlapić“ bio je Miroslav Main koji je i prošlogodišnji dobitnik zahvalnice Grada Slatine Iste godine učenici CNC operater samostalno izrađuju pametnu solarnu klupu za punjenje mobilnih uređaja, a škola sudjeluje u natječaju Najljepši školski vrt u Republici Hrvatskoj gdje dobiva priznanje za originalnu ideju. Ove godine ponovno su briljirali učenici zanimanja CNC operater te uz samostalnu izradu 3D pisača, CNC vertikalnih glodalica i CNC lasera, osvajaju nagradu Hrvatske udruge poslodavaca za poduzetničku ideju 2019. godine i to za projekt „Dijagnostički pisoar za rano otkrivanje raka prostate“.

Učenici i nastavnici tijekom godine provode i različite aktivnosti u sklopu kojih su posebno obuhvaćeni humanitarni programi, ukratko rečeno Industrijsko-obrtnička škola Slatina potiče rad, nagrađuje znanje, marljivost i inovativnost te predstavlja veliki poticaj mladim inovativnim ljudima kojima koji će stečenim znanjem u školi vrlo brzo i uspješno zakoračiti u svijet poduzetništva i obrtništva.

Srebrna_plaketa_original.jpg (250.60 KB)