« Srpanj 2020 »

Carnet
10.07.2020. 15:00
Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje EMA-e u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u ... The post Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e appeared first on CARNET .

10.07.2020. 12:19
Projekt e-Škole u finalu natjecanja za nagradu Europske komisije – RegioStars
Projekt e-Škole jedan je od pet finalista u kategoriji Vještine i obrazovanje za digitalnu Europu u kojoj je prijavljeno 38 projekata. Građani Europske unije mogu glasati za svoje favorite do ... The post Projekt e-Škole u finalu natjecanja za nagradu Europske komisije – RegioStars appeared first on CARNET .

07.07.2020. 12:27
Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku
Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., u srijedu, 8. srpnja 2020. godine započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. ... The post Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku appeared first on CARNET .

Bug Game
13.07.2020. 00:18
Ubisoft Forward prezentacija otkrila novi Far Cry i potvrdila glasine koje su kružile ovog tjedna
Ubisoftova zamjena za E3 prezentaciju bila je kraća i manje bombastična nego inače, a donijela nam je detalje za nove igre u svim njihovim poznatim serijalima

12.07.2020. 07:00
Najskuplja videoigra na svijetu je Super Mario Bros. iz 1987.
Vrlo raritetni primjerak igre Super Mario Bros. za konzolu NES prodan je ovoga tjedna na dražbi aukcijske kuće Heritage Auctions za čak 114.000 dolara

12.07.2020. 03:14
Na događaju punom krvavih scena najavljen Serious Sam 4: Planet Badass
Poznati izdavač održao je još jednu krvavu i osebujnu prezentaciju na kojoj su nam pokazali što ćemo uskoro moći igrati

Nenasilna komunikacija i rješavanje sukoba kao dio obrazovanja za volontiranje
Autor: Mladen Graovac, 28. 1. 2020.

U ponedjeljak, 27 siječnja u prostorijama VCZ-a održan je četvrti sastanak stručne radne skupine za izradu kurikuluma školskog volontiranja. Dušanka Pribičević Gelb iz HUM-a (Hrvatska udruga za mirenje) predstavila je nacrt radionica o nenasilnoj komunikaciji za tri uzrasta: niži i viši razredi osnovne škole, te srednja škola. Ivana Borić i Sanja Canjek Androić kao stručne koordinatorice dobile su nacrte radionice prije sastanka i dale određene metodičke preporuke za poboljšanje teksta pripreme radionica. Ostale sudionice su se složile s predloženom metodičkom strukturom i dale dodatne povratne informacije na nacrt. Tema nenasilne komunikacije i rješavanja sukoba, kao i način izvedbe pobudile su zanimanje sudionica, te su izrazile nade da će u budućnosti biti prilike da se više nastavnika iz njihovih škola educira u tom području.
Također smo kratko prošli kroz nacrt kurikuluma školskog volontiranja i dogovorili da će do sljedećeg sastanka vanjske stručnjakinje pripremiti pročišćenu i razrađenu verziju kurikuluma, te jasnije povezati odgojno-obrazovna očekivanja školskog volontiranja s onima definiranima u službenom kurikulumu međupredmetnih tema. Na sastanku je u ime Industrijsko-obrtničke škole Slatina sudjelovala koordinatorica projekta za našu školu Svjetlana Dupan, prof. knjižničar mentor.